Список статей
«Тіл дарыны» жалпы білім беретін мекемелерінің 8-11 сынып оқушылары арасындағы облыстық байқауының облыстық кезеңін өткізу туралы ақпарат

Ақмола облысы білім басқармасы жанындағы «Өнерпаз дарынды балалармен жұмыс жүргізу жөніндегі облыстық оқу-әдістемелік орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Көкшетау қаласы, №3 облыстық дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп – интернатының базасында, 2018 жылы 11-13 наурыз аралығында «Рухани жаңғыру» бағдарламасын іске асыру аясында «Тіл дарыны» облыстық байқауын өткізді. Байқауға 86 кез келген ұлт өкілдерінің 8-11 сынып оқушылары қатысты.

Байқаудың мақсаттары мен міндеттері:

- үш тілді – қазақ, орыс және ағылшын тілдерін жетік меңгерген оқушыларды анықтап, қолдау. Іскерлік және халықаралық қарым-қатынас құралы ретіндегі тілдерді меңгеру деңгейін анықтау. Үштілдікті насихаттау;

- Қазақстан Республикасының тіл саясатын жүзеге асыру; тілді меңгеруге деген қызығушылықты ынталандыру; жан-жақты дамыған, бәсекеге қабілетті тұлға тәрбиелеу; тіл мәдениетін жетілдіру.

- оқушылардың үш тілде оқып-үйренуіне ықпал жасау және оларды ынталандыру.

Байқау қазақ тілінде өткізілді және 12 (он екі) тапсырмадан тұрды. Конкурстың жеңімпаздары қазылар алқасының шешіміне сәйкес І, ІІ және ІІІ дәрежелі дипломдармен, грамоталармен және бағалы сыйлықтармен марапатталады.

Жеңімпаздар әр сынып бойынша анықталады. Қатысушылардың бәріне сертификат берілді.

Байқаудың қорытындысы бойынша І дәрежелі дипломдармен марапатталды:

1. Қалел Досбол- Астрахан ауданы, №1 Астрахан орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

2. Бекитова Тумарбике - Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 9 сынып оқушысы;

3. Қамардин Жақсылық - Астрахан ауданы, №1 Астрахан орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

4. Кабдуш Куаныш - Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 11 сынып оқушысы.

ІІ дәрежелі дипломдармен марапатталды:

1. Тургунов Мади- Ақмола облысы білім басқармасының «Білім-инновация» лицей- интернатының 8 сынып оқушысы;

2. Аблаева Айнель - Есіл ауданы, Есіл қаласының № 3 орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

3. Ахметжан Шыңғыс - Бурабай ауданы №7 мектеп- лицейінің 9 сынып оқушысы;

4. Кушкумбаева Гульназ - Степногорск қ., С.Сейфуллин атындағы №5 мектеп –лицейінің 9 сынып оқушысы;

5. Хамит Айжан- Жақсы ауданы, № 1 Жақсы орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

6. Асайнова Диана – ученица 10 класса специализированная школа-интернат для одаренных детей № 4 "Болашак";

7. Киянова Карина - Ақкөл ауданы, №1 орта мектебінің 11 сынып оқушысы;

8. Кыдырмин Алмаз - Ақмола облысы білім басқармасының «Білім-инновация» лицей- интернатының 11 сынып оқушысы.

ІІІ дәрежелі дипломдармен марапатталды:

1. Бекенова Менсулу- Аршалы ауданы, №3 Аршалы орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

2. Жанаева Акниет – Cтепногорск қаласы, дарынды балаларға арналған № 4 "Болашақ" облыстық мамандандырылған мектеп– интернатының 8 сынып оқушысы;

3. Сагадат Адиль - Степногорск қ., А. Косарев атындағы №9 орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

4. Нұрлыбай Алтыншаш - Cтепногорск қаласы, дарынды балаларға арналған № 4 "Болашақ" облыстық мамандандырылған мектеп– интернатының 9 сынып оқушысы;

5. Конысова Асем - Есіл қаласының № 3 орта мектебінің 9 сынып оқушысы;

6. Мустафина Нурай - Бұланды ауданы, Макинск мектеп-гимназиясының 9 сынып оқушысы;

7. Сарсенова Айя - Атбасар ауданы білім бөлімінің Атбасар қаласы № 2 орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

8. Амангелді Алуа - Зеренді ауданы, Бірлестік орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

9. Ташенова Мадина - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған №3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушысы;

10. Абдрахманова Аяжан - Ерейментау ауданы, №2 орта мектеп-лицейінің 11 сынып оқушысы;

11. Абаев Дэни - Атбасар ауданы Атбасар қаласы № 1 орта мектебінің 11 сынып оқушысы;

12. Тулебай Камила - Степногорск қ., С.Сейфуллин атындағы №5 мектеп –лицейінің 11 сынып оқушысы.

Грамоталармен марапатталды:

1. Маратқызы Әмина - Біржан сал ауданы Макинка орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

2. Касымова Камила - Сандықтау ауданы, Балкашин №1 орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

3. Сураганова Сагыныш – Аяжан - Атбасар ауданы Атбасар қаласы № 2 орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

4. Қалкен Әлия - Целиноград ауданы, Қабанбай батыр а.№41 орта мектебінің 8 сынып оқушысы;

5. Хасенова Айнура - Бурабай ауданы №9 мектеп-гимназиясының 8 сынып оқушысы;

6. Жанабеков Аян - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған №3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 8 сынып оқушысы;

7. Серікболқызы Ботакөз - Біржан сал ауданы Донской орта мектебінің 9 сынып оқушысы;

8. Тюлемисова Жибек - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған №3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 9 сынып оқушысы;

9. Хачатрян Геворг - Атбасар ауданы Атбасар қаласы № 2 орта мектебінің 9 сынып оқушысы;

10. Мейзбаева Мадина - Целиноград ауданы Қараөткел а. №2 орта мектебінің 9 сынып оқушысы;

11. Хамит Аяулым - Жақсы ауданы Ғ.Әбдірахманұлы ат. Қима орта мектебінің 9 сынып оқушысы;

12. Хамитов Таирлан - Ақмола облысы білім басқармасының «Білім-инновация» лицей- интернатының 10 сынып оқушысы;

13. Сулейменова Нургуль - Шортанды ауданы Степной орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

14. Молдабеков Елхан - Степногорск қ., А. Косарев атындағы №9 орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

15. Сералина Айсара - Көкшетау қаласы, Сәкен Жүнісов атындағы №18 орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

16. Жарлғасынова Айым - Біржан сал ауданы Абай ат.№2 орта мектебінің 10 сынып оқушысы;

17. Рустемов Айдар – Cтепногорск қаласы, дарынды балаларға арналған № 4 "Болашақ" облыстық мамандандырылған мектеп– интернатының 11 сынып оқушысы;

18. Копеева Асель - Жақсы ауданы, № 2 Жақсы орта мектебінің 11 сынып оқушысы;

19. Умирзакова Альбина - Қорғалжын ауданы, Сабынды орта мектебінің 11 сынып оқушысы;

20. Чувашкина Дарья - Есіл қаласының С.Сериков орта мектебінің 11 сынып оқушысы;

21. Дүкен Кенжегүл - Біржан сал ауданы Казгородок орта мектебінің 11 сынып оқушысы.

Автор: Р.Иманова
Просмотров: 159
Дата создания: 13 Марта 2018 г.
Дата редактирования: 13 Марта 2018 г.
www.egov.kz
Опрос