2017-2018 оқу жылында жалпы білім беретін пәндер бойынша ғылыми жобалардың облыстық конкурсы

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым Министрлігінің «Дарын» Республикалық ғылыми-практикалық орталығының жоспары бойынша 2017 жылдың 19-21 қараша күндері аралығында Көкшетау қаласы, №3 облыстық дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп – интернатының базасында 8-11 оқушылары арасында ғылыми жобалардың облыстық конкурсының ІІ кезеңі өтті.

Конкурстың негізгі мақсаты- оқушылардың ғылыми-зерттеу және оқу-танымдық қабілеттері мен талантты және дарынды жас зерттеушілерді іріктеу және қолдауды ынталандыру, Қазақстан Республикасының зияткерлік әлеуетін қалыптастыруға ықпал ету болып табылады.

Байқауға облыстың 16 ауданы мен Көкшетау, Степногорск қалаларынан 261 жас зерттеушілер қатысты және 4 бағыт, олардың ішіндегі келесі 16 секциялар бойынша жұмыстар ұсынылды:

1.«Ғылыми-техникалық прогресс –экономикалық өрлеудің түйінді буыны ретінде», секциялар: физика, техника, Жер және Ғарыш туралы ғылым;

2.«Экономикалық және әлеуметтік процестерді математикалық моделдендіру», секциялар: математика, қолданбалы математика, информатика, экономика;

3.«Сау табиғи орта – «Қазақстан - 2030» стратегиясын іске асырудың негізі» секциялар: биология, химия, қоршаған ортаны қорғау;

4.«Қазақстанның тарихи ескерткіштері және келешектегі туристік маршруттар» секциялар: тарих, өлкетану, тіл білімі, әдебиет, этномәдениеттану, Адам.Қоғам.Құқық.

Конкурстың қорытындысы бойынша жеңімпаздар бағалы сыйлықтармен және І дәрежелі дипломдармен 19 қатысушы (15 жоба), II дәрежелі дипломдармен – 34 қатысушы (30 жоба), III дәрежелі дипломдармен - 48 қатысушы (41 жоба) марапатталды.

І дәрежелі дипломдармен келесі қатысушылар марапатталды:

1.Джолдасова Диляра - Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Жер және Ғарыш туралы ғылым» секциясы;

2.Биржан Фариза - Шортанды ауданы, №2 Жолымбет орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Физика» секциясы;

3.Аубакирова Айлана - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Экономика» секциясы;

4.Шлейнингер Никита - Бурабай ауданы, Сәкен Сейфуллин атындағы орта мектебінің 8 сынып оқушысы, «Техника» секциясы;

5.Байсеитова Айжан - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 8 сынып оқушысы, «Математика» секциясы;

6.Кингушанов Аслан, Серіков Әли – Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушылары, «Қолданбалы математика» секциясы;

7.Ергенбек Самат – Бұланды ауданы, Макинск қаласы, мектеп-лицейінің 10 сынып оқушысы, «Химия» секциясы;

8.Абылкасов Динмухаммед, Нагим Тлеужан - Көкшетау қаласы, №21 орта мектебінің 11 сынып оқушылары, «Информатика» секциясы;

9.Айтчанова Айжан, Қанафин Нұрхат - Атбасар ауданы, № 1 орта мектебінің 11 сынып оқушылары, «Өлкетану» секциясы;

10.Орынбаева Гульмира - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Биология» секциясы;

11.Проказин Владислав - Көкшетау қаласы, №1 орта мектеп-гимназиясының 10 сынып оқушысы, «Қоршаған ортаны қорғау» секциясы;

12.Шаймуратова Анель – Бурабай ауданы, Зеленобор мектеп-гимназиясының 11 сынып оқушысы, «Әдебиет» (қазақ тілі) секциясы;

13.Жұмаділ Ақерке, Тайжан Арман - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушылары, «Тарих» секциясы;

14.Есмуканов Мади – Зеренді ауданы, Куропаткинск орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Этномәдениеттану» секциясы;

15.Искакова Арай - Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназияының 9 сынып оқушысы, «Тіл білімі (ағылшын тілі)» секциясы.

ІІ дәрежелі дипломдармен келесі қатысушылар марапатталды:

1.Ташенов Ильяс – Ақкөл ауданы, №2 орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Физика» секциясы;

2.Зарапова Аружан - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 8 сынып оқушысы, «Физика» секциясы;

3.Рысдаулетов Ерлан – Целиноград ауданы, №6 Қараөткел ауылының 11 сынып оқушысы, «Техника» секциясы;

4.Таласбек Әділ - Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 9 сынып оқушысы, «Техника» секциясы;

5.Толеген Жанылсын – Аршалы ауданы, №3 Аршалы орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Математика» секциясы;

6.Балтабаева Дина, Дюсембаева Мадина - Көкшетау қаласы, №14 орта мектебінің 11 сынып оқушылары, «Жер және Ғарыш туралы ғылым» секциясы;

7.Каербекова Нурай – Сандықтау ауданы, Мәдениет орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Математика» секциясы;

8.Жанаев Азат, Сағындықов Айбын – Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушылары, «Жер және Ғарыш туралы ғылым» секциясы;

9.Сайранбеков Жанарыс - Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 9 сынып оқушысы, «Информатика» секциясы;

10.Әбдірасыл Руслан – Целиноград ауданы, 96 жол айырығы орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Математика» секциясы;

11.Акжанов Диас - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 8 сынып оқушысы, «Экономика» секциясы;

12.Орешин Владислав – Бурабай ауданы, Щучье қ.жалпы түрдегі мектеп-интернатының 8 сынып оқушысы, «Информатика» секциясы;

13.Молдабеков Бейбарыс, Съезбек Айдын – Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушылары, «Экономика» секциясы;

14.Қуралов Молдабек – Шортанды ауданы, В.П. Кузьмин ат. Дамса орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Биология» секциясы;

15.Муталапова Тамирис - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушысы, «Химия» секциясы;

16.Сейтхан Әсем – Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Биология» секциясы;

17.Амантай Айнур – Зеренді ауданы, балалар шығармашылық Үйінің 10 сынып оқушысы, «Химия» секциясы;

18.Алимбетова Аружан – Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 11 сынып оқушысы, «Қоршаған ортаны қорғау» секциясы;

19.Сатова Дарина – Целиноград ауданы, Қараөткел ауылының № 2 орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Тарих» секциясы;

20.Балташева Айнагуль, Жолдыбаева Камила – Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушылары, «Қоршаған ортаны қорғау» секциясы;

21.Қазбек Рүстем – Есіл ауданы, С. Сериков ат.орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Өлкетану» секциясы;

22.Тайжан Ельдар - Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 9 сынып оқушысы, «Тарих» секциясы;

23.Алтынов Нұрбек - Целиноград ауданы, № 24 Жалғызқұдық орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Тіл білімі (қазақ тілі)» секциясы;

24.Ерназарова Камила – Көкшетау қаласы, №19 орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Өлкетану» секциясы;

25.Пастухова Юлия – Бурабай ауданы, Баянбай ауылы орта мектебінің 8 сынып оқушысы, «Әдебиет (орыс тілі)» секциясы;

26.Бахрам Аружан - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушысы, «Әдебиет (қазақ тілі)» секциясы;

27.Ержан Жансерик - Целиноград ауданы, Қараөткел ауылының № 2 орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Тіл білімі (қазақ тілі)» секциясы;

28.Сапаргалиев Жан - Көкшетау қаласы, № 2 Красный Яр орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Этномәдениеттану» секциясы;

29.Сагнаева Фариза – Бурабай ауданы, Щучье қаласы №9 мектеп – гимназиясының 10 сынып оқушысы, «Этномәдениеттану» секциясы;

30.Үсен Серикбай - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Адам.Қоғам.Құқық» секциясы.

ІІІ дәрежелі дипломдармен келесі қатысушылар марапатталды:

1.Жумағали Саят - Бурабай ауданы №7 мектеп – лицейінің 10 сынып оқушысы, «Физика» секциясы;

2.Фалькенберг Даниил – Көкшетау қаласы, №1 Красный Яр орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Физика» секциясы;

3.Құрманғалиева Жанерке, Сакишев Темирлан - Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушылары, «Физика» секциясы;

4.Исжанов Арсен - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Тарих» секциясы;

5.Евлоев Берс – Бурабай ауданы, Сәкена Сейфуллин ат.орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Техника» секциясы;

6.Гайнутдинова Евгения – Есіл ауданы, №2 орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Техника» секциясы;

7.Магжанова Айнагуль - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Техника» секциясы;

8.Оралсын Нурайым – Ақкөл ауданы, Новорыбинск орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Математика» секциясы;

9.Селезнев Владимир – Көкшетау қаласы, негізгі жалпы білім беретін мектебінің 8 сынып оқушысы, «Экономика» секциясы;

10.Толбаева Зарина – Шортанды ауданы, №3 Шортанды орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Математика» секциясы;

11.Алмабек Роза - Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Математика» секциясы;

12.Суиндикова Маргарита – Көкшетау қаласы, №1 мектеп-гимназиясының 9 сынып оқушысы, «Қолданбалы математика» секциясы;

13.Рамазан Аружан - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Қолданбалы математика» секциясы;

14.Жанисов Диас - Целиноград ауданы, Қосшы орта мектебінің 8 сынып оқушысы, «Информатика» секциясы;

15.Куатова Наргиз - Көкшетау қаласы, №19 орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Химия» секциясы;

16.Өміржанұлы Жансұлтан – Целиноград ауданы, №2 Қосшы орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Информатика» секциясы;

17.Бельгубаева Макпал- Көкшетау қаласы, №6 мектеп-лицейінің 11 сынып оқушысы, «Информатика» секциясы;

18.Cерікжан Дина – Бұланды ауданы, Алтынды орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Биология» секциясы;

19.Касымова Айгерим – Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 10 сынып оқушысы, «Биология» секциясы;

20.Сабыр Ерасыл - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушысы, «Биология» секциясы;

21.Жумамуратова Асель - Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушысы, «Химия» секциясы;

22.Каиргельдинов Ахат - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушысы, «Химия» секциясы;

23.Одинцова Дарья - Көкшетау қаласы, №21 орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Қоршаған ортаны қорғау» секциясы;

24.Сатбаев Абай, Хамитов Райымбек – Есіл ауданы, Побединск орта мектебінің 9, 11 сынып оқушылары, «Тарих» секциясы;

25.Бабатай Рәбиябегім - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушысы, «Қоршаған ортаны қорғау» секциясы;

26.Алпыспаева Камила - Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 10 сынып оқушысы, «Қоршаған ортаны қорғау» секциясы;

27.Елтаев Алишер - Көкшетау қаласы, №8 орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Тарих» секциясы;

28.Политикова Надежда – Бурабай ауданы, Досов ат. орта мектебінің 8 сынып оқушысы, «Өлкетану» секциясы;

29.Бекбаева Венера - Көкшетау қаласы, М.Ғабдуллин атындағы №3 көптілде оқытатын кәсіби мектеп-гимназиясының 11 сынып оқушысы, «Өлкетану» секциясы;

30.Жандосова Айерке - Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушылары, «Өлкетану» секциясы;

31.Умуртаева Динара – Астрахан ауданы, №1 орта мектебінің 11 сынып оқушысы, «Тіл білімі (қазақ тілі)» секциясы;

32.Алибаева Айжан, Трифонова Екатерина – Көкшетау қаласы, №1 Красный Яр орта мектебінің 10 сынып оқушылары, «Тіл білімі (орыс тілі)» секциясы;

33.Джекебаева Камила, Исмагулов Мадияр - Астана қаласы, дарынды балаларға арналған № 2 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 11 сынып оқушылары, «Тіл білімі (ағылшын тілі)» секциясы;

34.Азатбек Бергенбек – Бұланды ауданы, №5 Макинск орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Әдебиет (қазақ тілі)» секциясы;

35.Беисова Аяжан – Степногорск қаласы, №1 Ақсу кентінің 11 сынып оқушысы, «Әдебиет (қазақ тілі)» секциясы;

36.Моорг Евгения – Есіл ауданы, С.Серіков ат. орта мектебінің 10 сынып оқушысы, «Әдебиет (орыс тілі)» секциясы;

37.Бабская Анастасия, Станеева Евгения - Көкшетау қаласы, №2 Красный Яр орта мектебінің 11 сынып оқушылары, «Этномәдениеттану» секциясы;

38.Болат Ельдар – Көкшетау қаласы, дарынды балаларға арналған № 3 облыстық мамандандырылған мектеп-интернатының 9 сынып оқушысы, «Этномәдениеттану» секциясы;

39.Асайнова Диана, Касенова Мадина - Степногорск қаласы, дарынды балаларға арналған № 4 "Болашақ" облыстық мамандандырылған мектеп -интернатының 10 сынып оқушылары, «Этномәдениеттану» секциясы;

40.Амангелді Айсултан – Шортанды ауданы, № 3 Шортанды орта мектебінің 9 сынып оқушысы, «Адам.Қоғам.Құқық» секциясы;

41.Козлов Даниил, Хаджимурат Бахтияр - Көкшетау қаласы, № 15 негізгі жалпы білім беретін мектебінің 9 сынып оқушылары, «Адам.Қоғам.Құқық» секциясы.

Осы конкурстың барлық жүлдегерлері 2017 жылдың 5 желтоқсан күні өтетін облыстық конкурстың ІІІ кезеңіне шақырылады.

Жүлделі орындарға ие болған оқушылар мен олардың жетекшілерін құттықтаймыз! Оларға облыстық конкурстың ІІІ кезеңінде сәттілік тілейміз!

Автор: Р.Иманова
Просмотров: 239
Дата создания: 22 Ноября 2017 г.
Дата редактирования: 22 Ноября 2017 г.